Ogłoszenia Parafialne

Intencje Mszalne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 25 lipca 2021 r.

Według aktualnych przepisów w kościele może być zajęte 75 % miejsc. Uczestnicy liturgii realizują obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny. Pamiętajmy o dezynfekcji rąk, noszeniu maseczek i zachowaniu dystansu przynajmniej 1,5 m. Prosimy o przestrzeganie tych zaleceń.

Dzisiaj w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa po każdej Mszy błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Można wjechać samochodem na plac kościelny. Z tej okazji możemy złożyć ofiarę na misjonarzy.

Dzisiaj po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzień ten został ustanowiony przez pap. Franciszka. Tematem dnia są słowa z Ewangelii wg św. Mateusza: „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” (por. Mt 28, 20). Z tej okazji o godz. 10.00 będzie dodatkowa intencja mszy św. za wszystkich dziadków, babcie, osoby starsze. Jeśli to możliwe, pomóżmy osobom starszym dotrzeć w tym dniu do kościoła na tę ich uroczystość. Osoby, które wezmą udział w tych obchodach albo też odwiedzą osoby starsze mogą zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

W gablocie jest dostępny apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dotyczący stanowiska Kościoła odnośnie szczepień przeciw Covid 19. W apelu czytamy, że szczepienia są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i są nadzieją na powrót do normalnego życia społeczeństw. Kościół wspiera wszystkich, którzy podejmują decyzję o zaszczepieniu się.

W gablocie jest Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. Dnia Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Za tydzień po Mszach będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla osób poszkodowanych w nawałnicach i powodziach w Polsce i Europie. Środki rozdysponuje Caritas Polska. Bóg zapłać za każdy gest wsparcia.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” przeprowadza akcję polegającą na zbiórce starego i zużytego sprzętu RTV, AGD, pralek, lodówek, telefonów, komputerów. Przy wyjściu z kościoła są ulotki. Jeśli ktoś chce może taki sprzęt przynieść na plac przed plebanią do 27 lipca. Uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczone będą na wsparcie Polskich Misjonarzy.

Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce. Zachęcamy do podejmowania abstynencji w tym okresie i do wpisywania się do księgi trzeźwościowej. W przypadku problemów alkoholowych wsparcia można szukać w Grupach Rodzinnych Al-Anon.

Przez wakacje w tygodniu jest tylko Msza święta o godz. 18:00 – wyjątek I piątek i sobota miesiąca. W niedziele Msze św. bez zmiany o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św.

Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna bezpośrednia po Mszy od poniedziałku do piątku. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie.

W sprawach kancelaryjnych proszę wcześniej dzwonić na numer telefonu - 519-512-811 albo pisać duchsosnowiec@wp.pl lub andrzejmontania@wp.pl .

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli, a tym, którzy udają się na urlopy – dobrego i miłego wypoczynku.

INTENCJE MSZALNE

- od 25 lipca do 1 sierpnia 2021 r.

XVII Niedziela Zwykła – 25 lipca 2021 r.

godz. 8:001) za zmarłą Bogusławę Luboń w 12 r. śm.

2) za zmarłą Stanisławę Ćwiklińską w 19 r. śm., zmarłych z rodziny: Mariana, Józefa, Stanisława, Józefa

godz. 10:001) za zmarłego Eugeniusza Jasińskiego w 1 r. śm. – od Teresy

2) o Boże błogosławieństwo dla Dziadków i Osób Starszych

godz. 12:00 – za zmarłego Andrzeja Pietranek – od Żony, Syna i Córki z rodzinami

godz. 18:00 – za zmarłego Jana Kaczmarczyka – od żony Krystyny

PONIEDZIAŁEK, 26 lipca 2021 r.

godz. 18:00 – za zmarłego Roberta Zajęckiego – od rodziny Pytlik z Czyżówki

WTOREK, 27 lipca 2021 r.

godz. 18:00 – za zm. Danutę Kwatro – od wnuczki Katarzyny z Mateuszem

godz. 19:00 – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Samanty w 45 rocznicę urodzin

ŚRODA, 28 lipca 2021 r.

godz. 18:00 – za zmarłego Mariana Flasza – od Syna z Żona

CZWARTEK, 29 lipca 2021 r.

godz. 18:00 – za zmarłego Jerzego Jarockiego – od Sąsiadów z ul. Niemcewicza 9, 11, 13

PIĄTEK, 30 lipca 2021 r.

godz. 18:00 – za zmarłą Irenę, Kazimierza, Jerzego Domagała – od Haliny z dziećmi

SOBOTA, 31 lipca 2021 r.

godz. 18:00 – dziękczynna za 50 lat życia małżeńskiego Teresy i Zdzisława z prośbą o Boże błogosławieństwo

XVIII Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2021 r.

godz. 8:00 – za zmarłego Zdzisława Malik w 14 r. śm. – od Żony z rodziną

godz. 10:001) miesięczna Msza za Zmarłych – od Uczestników pogrzebu: za zm. Edwarda Stemplewskiego, zm. Ilonę Gębala, zm. Władysława Kalarus, zm. Henrykę Kluczny, zm. Zygmunta Błaszczyka, zm. Krzysztofa Brzeszcz, zm. Janinę Smolarkiewicz; za zm. Jana Łacek – od rodziny Dąbrowskich; za zm. Janinę Piskorz; za zm. Leontynę, Franciszka, Mariana Rybak, Bronisława Małeckiego, Ryszarda Sobas;

2) za zmarłego Grzegorza Wielgockiego – od syna Przemysława z rodziną

godz. 12:00 – za Parafian

godz. 18:00 – za zmarłą Teresę Wojtas – od Zofii